Rahvusvaheline Artur Kapi Ühing Rahvusvaheline Artur Kapi Ühing Rahvusvaheline Artur Kapi Ühing Rahvusvaheline Artur Kapi Ühing
  Otsing
 
Suure-Jaani Muusikafestival  
 
   


Suure-Jaani Muusikafestivalil on aastast 2007 oma koduleht, kust leiate festivali info.
Käesolevale lehele kogutakse sellest ajast vaid festivali arhiivimaterjale.


Suure-Jaani on oma kauni loodusliku asukoha ja rikkaliku kultuuripärandi tõttu ideaalselt sobiv paik suvisteks kultuurisündmusteks. Sellist kultuurikontsentratsiooni ei leia me kuskilt mujalt: heliloojad ja muusikud Artur Kapp, Villem Kapp, Mart Saar, Julius Vaks; maalikunstnik Johann Köler; naivistlik kunstnik Paul Kondas – need on vaid mõned Suure-Jaani kandist pärit suurmehed.
Suure-Jaani Muusikapäevad

1998. aastast alates korraldatakse suvises Suure-Jaanis heliloojatele Kappidele pühendatud muusikafestivali, mille kunstiliseks juhiks on Andres Uibo.

Suure-Jaani Muusikafestivali traditsioonilisteks kontserdipaikadeks on Suure-Jaani Ristija Johannese kirik, Heliloojate Kappide majamuuseum, Suure-Jaani jahimaja ja laululava. Igal aastal on lisandunud uusi huvitavaid kohti: kohvik “Arturi Juures”, tuletõrjetorn, Olustvere loss, Lõhavere linnamägi ja Hüpassaare rabasaar. Kontserdid on toimunud nii sees kui väljas, keskpäeval, õhtul, hilistel öötundidel ja koidu ajal!

Kui esimesel muusikafestivalil kõlas vaid Artur Kapi, Villem Kapi, Eugen Kapi ja Mart Saare muusika, siis aastatega on lisandunud teosed paljudelt eesti heliloojatelt, maailma muusikaklassikast, aga ka kaasaegsemast loomingust. Traditsioonilistele kontsertitele on lisandunud meeleolukad Strauss-oskestri ajaloolistes kostüümides tantsudega kontserdid ja lõunamuusikatunnid “Arturi Juures”, kus interpreedid ja heliloojad mängivad ning räägivad muusikast. Festivalipäevil toimuvad kunsti- ja fotonäitused.

Suure-Jaani Muusikafestival toimub traditsiooniliselt igal suvel jaanipäeva paiku.

   
< Tagasi Üles ^
 © Rahvusvaheline Artur Kapi Ühing