Rahvusvaheline Artur Kapp'i Ühing Rahvusvaheline Artur Kapp'i Ühing Rahvusvaheline Artur Kapp'i Ühing Rahvusvaheline Artur Kapp'i Ühing
  Otsing
 
 
VI Suure-Jaani Muusikafestival  
 
   

"Leole"
juuli 2003

 

Johannes Jürisson "trükisooja" raamatuga

Johannes Jürisson "trükisooja" raamatuga

 

Järjekordne festival on ajalooks saanud. Iga aastaga lisandub uusi põnevaid esinemiskohti ja ettevõtmisi. Toredad olid “Arturi Juures” toimunud lõunamuusika tunnid. Interpreedid rääkisid muusikast ja “tegid” muusikat. Kohviku mitte väga suurde ruumi mahtus ühel lõunatunnil rohkem kui kaheksakümmend inimest! Rõõmu tegi, et paljud olid tulnud lastega.
Kui Rahvusvahelise Kapp’i Ühingu üldkogu rääkis eelmisel aastal festivali laiendamisest ja pakkus välja kontserti Olustvere lossis, siis sel aastal toimuski seal üks festivali esindusüritustest: Lühima öö ball. Kogu lühike öö oli täidetud suurepärase muusika ja tantsuga. Võrratu elamus oli kuulata suveöös igihaljaid Valgre lugusid Yvetta Raidi esituses, saatjaks Lembit Saarsalu kvartett.
Sel aastal tehti ühingu üldkogul ettepanek viia festival tulevikus “koju kätte” Viljandi inimestele ja miks mitte kaugemalegi.
Suurepärase muusika- ja looduselamuse said kindlasti kõik need, kes võtsid vaevaks jaanilaupäeval kell kaks öösel (!) tõusta ja rabasse sõita, et Hüpassaare rabasaarel kammerkontserti nautida. Raba võttis esimesed saabujad vastu vaikuses, kuid varsti kuuldus üle avaruste esimesi linnuhääli. Päikesetõusule eelnenud tunni täitsid kaunite helidega Mati Palm, Heiki Mätlik, Neeme Punder ja Aare Tammesalu. Kahju vaid, et Mart Saare radadel ei kõlanud sel korral tema kirjutatud muusikat. Päike tõusis, eelmiste päevade sadudest jäänud niiskus auras ja metsa vahel värelesid vikerkaared.

 

Kontsert rabasaarel

Kontsert rabasaarel

 

Festivali ajal avati kaks näitust: kirikus sai näha kolme Jüri Arraku maali ja kultuurimajas fotograaf Jaanus Siimu teist isiknäitust “Suure-Jaani muusikafestival”. Esimene väljapanek oli küll väikesearvuline, kuid seda olulisem oli temas sisaldunud sõnum. Näituse avamisel rääkisid Jüri Arrak ja Vardo Rumessen. Esimene tutvustas oma töid ja mõtteid, teine rääkis Hiiobi sõnumist ja tõelistest väärtustest, mida me vahel hinnata ei oska.
Jaanus Siimu festivalifotode olulisust kultuuriloos rõhutasid nii festivali kunstiline juht Andres Uibo, muusikateadlane Johannes Jürisson kui teisedki esinejad-vaatajad. Viiekümnest eelneval neljal aastal (kahjuks ei tegelenud Jaanus Siim esimese Muusikafestivali ajal veel aktiivse pildistamisega) tehtud fotost koosneva väljapaneku vastu on huvi tundnud ka Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum. Loodetavasti jõuab ekspositsioon sügiseks Tallinna.
Festivalipäevil toimus veel üks oluline sündmus: lugejateni jõudis Johannes Jürissoni kirjutatud raamat “Muusikud Kapid ja Suure-Jaani”. Alevi ja linna tekkelugu, kultuurilugu, traditsioonid ja inimesed. Mõnusat lugemist ja äratundmist kõigile siinse kandi inimestele.
Kõigile tegijatele suur tänu ja jaksu edaspidiseks!

Leili Kuusk

 

Maano Männi lõunamuusikatunnis

Maano Männi lõunamuusikatunnis

FOTOD: Jaanus Siim

 
   
< Tagasi Üles ^
 © Rahvusvaheline Artur Kapp'i Ühing