Rahvusvaheline Artur Kapp'i Ühing Rahvusvaheline Artur Kapp'i Ühing Rahvusvaheline Artur Kapp'i Ühing Rahvusvaheline Artur Kapp'i Ühing
  Otsing
 
 
Heliloojate Kappide majamuuseum  
 
   

"Leole"
november 2003

 

Töötan Heliloojate Kappide majamuuseumis 1992. aasta sügisest. Samal aastal sai muuseum uue katuse ja ei pidanudki enam saju puhul kopsikuid tilkuvate aukude alla sättima. Seejärel toimus rahareform, mis avaldas mõju muuseumi külastatavusele. Rahvas reisis vähem, harva seisis suur ekskursioonibuss ukse ees. Kolmekümne aastaga on muuseumi meie registreerimise vihiku andmetel külastanud 39200 inimest, neist pooled esimese kümne aasta jooksul.
Teatri- ja Muusikamuuseumil õnnestus 1997. aasta veebruaris osta Eugen Kapp'ile kuulunud tiibklaver. Arvati, et selle võiks deponeerida (anda heaks kasutamiseks) meie muuseumi. Nii tekkis kohapeal mõte muusikatoast. 18. oktoobril 1998. aastal toimus vastremonditud muusikatoas avakontsert sarjast “Salong ja Muusika”. Esines pianist ja muusikateadlane Vardo Rumessen. Kultuurimaja korraldatud sari on jätkunud tänaseni. Esinenud on Heido Plakso (klaver), Angela Katkosilt (flööt), Mare Teearu (viiul), Helju Tauk (klaver), Guldzahon Jussufi (muusikateadlane ja pianist), Tiiu Levald (sopran), Merle Hillep (sopran), Kristi Kärmas (klaver), Heljo Sepp, Diana Moik (klaver), Lille Randma (klaver), Urmas Vulp (viiul), Lauri Väinmaa (klaver), Kristi Mühling (kannel), Marja Jürisson ja õpilased, Anu, Triinu ja Ants Taul, Ilja Golomb (helilooja ja pianist), Viljandi Kultuurikolledzi tudengid, Mait Jüriado, Nõmme muusikakooli õpilased ja Tallinna Nõmme gümnaasiumi õpilased.
Ikka on hea nõuga abiks muusikateadlane Johannes Jürisson. Aitäh!
1998. aasta juunikuus toimusid esimesed heliloojatele Kappidele pühendatud muusikapäevad. Järgmisel suvel ootab jaanipäevane Suure-Jaani juba seitsmendat korda muusikahuvilisi kuulama-vaatama.
Muuseumides on talletatud ajalugu. Meie ülesandeks on igipõlist ja väärtuslikku uutele põlvkondade säilitada; õpetada noori vanadest väärtustest lugu pidama. Kappide muuseum tutvustab muusikaajaloos tuntud kultuuritegelaste ja heliloojate Kappide elu ja tegevust teise püsinäituse vahendusel (valmis 12.06.2000). Söögisaalist renoveeritud muusikatoas on võimalik kuulata helitöid ja mõtiskleda. Muuseumis on toimunud muusikaklassi õpilaste kontserdid, kirjandustunnid.
Unistan puidust aiast ümber muuseumi krundi, arhiiviruumist, II korruse remondist ja kasutusest, tänapäevasest infosüsteemist.
Ootame Teid muuseumiga tutvuma teisipäevast laupäevani.


Laine Teemus
Muuseumitöötaja

 
   
< Tagasi Üles ^
 © Rahvusvaheline Artur Kapp'i Ühing